PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40252}

Efekt motyla

The Butterfly Effect
7,8 508 597
ocen
7,8 10 1 508597
5,7 30
ocen krytyków
Efekt motyla
powrót do forum filmu Efekt motyla

Jest tylko jedno, jedyne rozwiązanie pasujące do filmu!!!

Czyli główny bohater był chory psychicznie od dziecka, nie Pisał żadnych dzienników. A na samym końcu, pisząc na kartce "Jeżeli to Czytacie, to ja już nie żyję", oznacza że się zabił w tej sali, w szpitalu psychiatrycznym. A sama końcówka, że on znowu wraca do bycia studentem czy faktu że zabija się w łonie matki jest tylko zamaskowaniem prawdziwego zakończenia.

Dlaczego doszłam do takiego wniosku?

- w filmie nie zostało wyjaśnione kto namalował ten rysunek z nożem,
- chłopczyk był chory psychicznie jak jego ojciec, stąd wymyślił swoją nową chorobę (przenoszenie się w czasie i pisanie dzienników)
- w wielu retrospekcjach pojawia się obraz tego samego doktora,
- prawdopodobnie zabił tą dziewczynkę nożem
- Doktor powiedział głównemu bohaterowi, że nigdy nie było żadnych dzienników, główny bohater wszystko wymyślił w głowie, (że się przenosi w czasie, że nie ma rąk itp. itd).

Wydaje mi się że na samym końcu główny bohater popełnia samobójstwo. Stąd list pożegnalny.

ocenił(a) film na 10
artistic_soul

Tu wcale żadne zakończenie nie jest potrzebne a tym bardziej żadne nie jest wystarczająco dobre.

ocenił(a) film na 10
artistic_soul

Moja droga nie oglądałaś filmu ze zrozumieniem HA! Tam było powiedziane, że rysunek został mu PODSTAWIONY - on go nie narysował! Widocznie albo jakis dzieciak mu to podsunał by go wrobić (Tommy?) lub on sam z innej rzeczywistości o której nie pamięta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones